Hondrokream etkisi. Doğru mu yalan mı? Benim yorumum

Lütfen dikkat: bu makale 2016 yılında yayınlanmıştır ve bilgiler artık güncel değildir. Konuyla ilgili güncel bilgileri 2022 tarihli yeni yazımızda okuyabilirsiniz: JointFlex nedir? Kullanıcı yorumları ve şikayetleri, güvenilir mi?

Ben daha 27 yaşında olmama rağmen son bir yıldır dayanılmaz bel ve sırt ağrısı çekiyordum. Bunun nedeni basit – masa başı çalışmak. Günde 10 saat, haftada 6 gün bilgisayar başındayım ve bu yüzden bel, sırt, ve eklem ağrısı ile tanıştım. Ağrılarım öyle bir hal aldı ki, boynumu yana doğru çeviremez oldum. Kurtarıcım piyasaya yeni sürülen, doktorların tavsiyesi hondrokream kremi oldu.

Baktım bu böyle olmayacak, gittikçe daha da kötüye gidiyorum, hemen işimden izin aldım ve sanatoryuma gittim. Orada bir sürü tedavi uygulandı, masaj dan tut soğuk duşlara kadar. Eve döndüğümde kendimi iyi hissediyor, bel ve eklem ağrılarım geçmiş gibiydi. Çok para harcadım, ve buna deydiğini umuyordum. Yanılmışım.

Hondrokream etkisiİşimin başına döndüm ve tam da rahat bir nefes aldım derken yaklaşık bir ay sonra ağrılarım olduğu gibi geri döndü. Tabi tekrar pahalı sanatoryumlara yada SPA merkezlerine verecek param yoktu artık. Derdimi bir arkadaşımla paylaştım, o da bana hondrokream diye bir krem önerdi. Yorumuna göre kendisi de geçen sene ayak bileğini burkmuş, uzun süreli tedaviler işe yaramayınca honrokream kullanmış ve sadece bu kem sayesinde tez vakitte yeniden ayağa kalkmış. Yapacak bir şey yok, deneyelim görelim dedim.

Hondokream hakkında yaptığım küçük araştırma

Yeni bir şey denemeden önce her zaman internetten bilgi toplamaya çalışırım. Başka kullanan insanlardan gelen yorumlara bakarım, içeriğini araştırırım, doktoruma danışırım ve sadece ondan sonra o ürünü kullanırım. Peki hondrokream hakkında neler öğrendim?

Hondrocream krem – burkulma, yaralanma, sırt ve eklem hastalıklarında ağrıyı ortadan kaldırmak için en iyi çözüm. Benzersiz kompleks formülü sadece acının giderilmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda hızlı bir şekilde ağrının nedenini ortadan kaldırır. Etkilenen bölgenin üzerine krem tabakası uyguladığınızda, onun aktif maddeleri çok çabuk emilir ve yaralanma veya inflamasyon bölgesine en güçlü kan akışını sağlamaktadır.

İçeriğinde sadece doğar maddeler bulunmakta:

 • Kırmızı biber özü – bedene ısı verir, tahriş edici etkisi ile ağrı sendromunu durdurur;
 • Çitlembik yağı – iltihap ve ödem ile mücadele eder, analjezik ve yatıştırıcı etkiye sahiptir;
 • Kestane özü – şişlik giderici etkiye sahiptir, ağrı kesici ve anti-inflamatuar etkisi sağlar;
 • Uçucu nane özü yağı – ödemi ortadan kaldırır, anti-inflamatuvar etkisine sahiptir;
 • Okaliptüs esansiyel yağı – ağrı kesici ve anti-inflamatuar etkisi;
 • Uçucu köknar yağı – ağrı kesici etkisine sahiptir, iltihaplara karşı iyi gelir;
 • Mentol – eklemleri rahatlatır.

Gördüğüm kadarıyla neredeyse tüm bileşimler aynı etkiye sahip, bu da demek oluyor ki kremin çok güçlü bir etkisi var ve gerçekten de bir çok derde deva olmakta. Hondrokreamın hangi problemlere iyi geldiğine bir kez daha belirtmek istiyorum:

 1. Nedeni ne olursa olsun – travma yada patolojik – bu krem çok hızlı bir şekilde ağrı sendromunu rahatlatır.
 2. Kıkırdak dokusunun yenilenmesini sağlar.
 3. Etkili biçimde kas hiperkontraksiyonunu ortadan kaldırır.
 4. Ödem ile mücadele eder.
 5. İltihabı ortadan kaldırır.

ondokream hakkında yaptığım küçük araştırma

Daha ne olsun? Bence baya etkileyici, ama yine de başka kullananların da yorumlarına bakmak gerek diyerek internete yöneldim.

Hondrokream hakkında yapılan yorumlar

Genel yorumlar olumlu, çoğu kullanıcı baya memnun kalmış. Hatta doktorlar bile hastalarına önermekte.
İnternetten hondrokreamı araştırırken memnun kalmamış kullanıcıların yorumlarına da rastladım. Onların çoğu bu kremi kullanmak yerine masaja ve özel doktorlara gitmek gerektiğini belirtiyorlardı. İyileşmenin tek yolu güya ameliyattan geçermiş. Sizi bilmem, ama ben çalışan 2 çocuk annesiyim, ve benim özel hastanelere verecek ne param var, ne de zamanım var. Hele hele ameliyat masasına yatmak gibi bir niyetim hiç yok.

Hondrokream kullanmanın avantajları

 1. Doktorunuza danışmadan kullanabilirsiniz.
 2. Krem en sorunlu hastalıkların tedavisi için yardımcı olur ve mükemmel sonuçlar verir.
 3. Onun çok geniş uygulama alanı vardır, bu nedenle çeşitli amaçlar için kullanılabilir.
 4. Kremin bileşimi kesinlikle doğaldır ve sintetik maddeler asla içermez.
 5. Hiçbir yan etkisi yoktur.

Bir ay sonra…

Evet, internet sitesinden sipariş verdikten 2 gün sonra kremi kapıma kadar getirdiler. Beklediğimden biraz küçükmüş ama olsun, böylesi daha iyi – çantamda fazla yer kaplamıyor. Kokusu hoş, kıvamı iyi hiç yağlı değil.

İlk sürdüğümde o bölgede hafif bir ısınma hissettim. Belimde sanki yanma oldu. Ertesi akşam, yani üçüncü kullanımdan sonra kendimi yeniden doğmuş hissediyordum. Artık istediğim gibi eğilip kalkabiliyordum. Aylardan beri ilk kez gece rahat uyuyabildim. Dünya varmış!
Bir hafta sonra sorunumu tamamen unuttum. Artık kendimi işime verebiliyorum. Şimdi hondrokream her zaman çantamda. Ağrıların geçmesine rağmen yinede sürmeye devam ediyorum ki etkisi kalıcı olsun, bir daha böyle sorunlar yaşamak istemiyorum.

Tedaviye başladığımdan bu yana tam bir ay geçti. Kremi sürmeyi çoktan bıraktım, buna rağmen hiç bir sıkıntı, ağrı yada onun gibi şey yok. Çok sevinçliyim. Sonunda sağlığıma kavuştum.
Bu arada iki kutu daha ısmarladım – nenem ve dedem için. Sanırım bu onları mutlu edecektir.

Hondrokream nasıl elde edilir?

Son zamanlarda Hondrocream Türkiye’de mevcuttur ama maalesef bu kremi eczanelerde bulmak mümkün değil. Ben şahsen çok aradım, sordum – hiç bir yerde yok. Elde etmek istiyorsanız sadece

resmi hondrokream web sitesinden

sipariş vermeniz gerekiyor. Gerçekten kaliteli ve doğal ürünü satın almak için, bir yetkili satıcıya başvurmalısınız.

Dediğim gibi sipariş verdikten 2 gün sonra eve teslimat ettiler. Ambalajında kayıt kodu vardı, bu demektir ki orijinal ürün satın aldım. Lütfen buna özellikle dikkat edin. Piyasada hondrokream taklitleri çoğaldı ve muhtemelen fiyatı da en az iki katı olacaktır. Sağlıcakla kalın, mutlu kalın.

Arkadaşlarınızla paylaşın